Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir’de şehit düşen polis memuru Fethi Sekin ve adliye memuru Musa Can’ın cenaze törenine katıldıktan sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına geçti.

İzmir Adliyesi çıkışında gazetecilere açıklama yapan Bakan Bozdağ, “Dün saat 16.00 sıralarında Bayraklı Adliyesi hizmet binası C blok giriş kapısında bulunan polis noktası önünde, bir Broadway marka aracın patlatılması ve sonunda bu teröristin takibi ve diğer bir noktada indirilen teröristin tespiti üzerine başlayan çatışma sırasında bir polisimiz, bir adliye çalışanımız şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 9 yaralımız var, onlara da şifalar diliyorum.” diye konuştu.

Bakan Bozdağ, şehitlerin yakınlarına, emniyet, adliye teşkilatlarına ve çalışanlarına, başsağlığı ve sabır dileyerek, 2 teröristin, kahraman güvenlik güçlerinin mücadelesi sonucu ölü ele geçirildiğini vurguladı.

Şehit polis memuru Fethi Sekin’in çok büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini anlatan Bozdağ, “Şehidimiz, kendisini feda ederek pek çok kişinin şehit olmasına ve yaralanmasına yol açacak büyük bir felaketin önüne geçti.” diye konuştu.